• Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 300 zł

Kosmetyki naturalne dla całej rodziny

0
Kosmetyki naturalne dla całej rodziny

Kosmetyki naturalne dla całej rodziny. Kosmetyki naturalne dla całej rodziny, czy warto na nie postawić? Czym tak naprawdę różnią się one od kosmetyków konwencjonalnych? Na rynku dostępna jest cała masa kosmetyków, polecają je nam osoby sławne, znajomi czy rodzina, reklama dźwignią handlu w dzisiejszych czasach.

Czy, aby na pewno warto słuchać poleceń innych osób i testować na własnej skórze coraz to nowsze kosmetyki, które nie zawsze będą zbawiennie wpływać na naszą skórę? A może warto postawić na kosmetyki naturalne dla całej rodziny, których skład nie zaskoczy nas tablicą Mendelejew? Pojawiające się wątpliwości postaramy się rozwiać i wskazać zbawienny wpływ kosmetyków naturalnych.

Kosmetyki naturalne dla całej rodziny

Kosmetyki naturalne

Czym różnią się kosmetyki naturalne od konwencjonalnych?

Zacznijmy od kosmetyków konwencjonalnych, gdyż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, co znajdziemy w ich składzie. Przede wszystkim wszystkie składniki sztucznego pochodzenia. Ich produkcja opiera się na chemicznej syntezie, fizycznych reakcjach czy biochemicznych, jak widać już z początku, nie brzmi to zachęcająco. Istotną kwestią na pewno będzie to, że kosmetyki konwencjonalne mają silniejsze działanie, od substancji naturalnych zawartych w kosmetykach naturalnych. To jedyna opcja na plus, a czego powinniśmy unikać jak ognia na sklepowych półkach? Poniżej kilka ostrzeżeń, które znajdziemy w składzie kosmetyków konwencjonalnych:

  • EDTA - konserwant, ma za zadanie przedłużać przydatność do użycia, ale może okazać się drażniący dla spojówek, prowadzić do reakcji alergicznych
  • PPG i PEG - uszkadzają warstwę lipidową skóry, stosowane do uzyskania pożądanej konsystencji
  • SLS i SLES - te substancje znajdziemy w szamponach, płynach do kąpieli. Substancje te wspomagają pienienie się produktów. Przy długim stosowaniu uszkadzają warstwę lipidową skóry, mogą powodować świąd i pieczenie.

Podane powyżej to jedynie niektóre ze szkodliwych składników, które są umieszczane przez producentów w kosmetykach konwencjonalnych. O ile osobie dorosłej mogą nie wyrządzić "aż" takiego spustoszenia w organizmie, to warto się zastanowić jakie skutki uboczne nastąpią w delikatnej skórze dziecka. Nie warto narażać zdrowia całej rodziny.

Czym zatem są kosmetyki naturalne? To przede wszystkim kosmetyki, które w swoim składzie mają jedynie substancje naturalnego pochodzenia. Technologie, jakich używają producenci do ich wytworzenia, są bardzo proste, a co ważne nie wpływają na ich wartości odżywcze.

Wspomniana wcześniej przez nas nieco mniejsza skuteczność kosmetyków naturalnych, jednak będzie miała mniejsze znaczenie, jeśli nasza skóra będzie dzięki nim myta, a nie w dosłownym tego słowa znaczeniu odkażana przez kosmetyki z bogatym składem chemicznym. Kosmetyki naturalne nie doprowadzą do wyniszczania naskórka, świądu czy pieczenia. Kosmetyki naturalne dla całej rodziny będą pielęgnować skórę, a nie ją podrażniać.

Jakie są plusy kosmetyków naturalnych?

Wciąż się wahasz, zastanawiasz, dlaczego wybrać kosmetyki naturalne? Brak podrażnień skóry to za mało? Poniżej przedstawiamy kilka prostych powodów, dla których warto zmienić kosmetyki dla całej rodziny na naturalne:

  1. brak alergii, która spowodowana jest bogatym składem chemicznym w kosmetykach konwencjonalnych
  2. warstwa lipidowa skóry jest chroniona
  3. naturalna flora bakteryjna nie jest usunięta, dzięki czemu wspomaga zachowanie odporności
  4. składniki pochodzenia naturalnego, które są przyjazne skórze
  5. ochrona środowiska. Nie jest to aspekt, który odpowiada za kondycję skóry, ale za to życie w zgodzie z naturą jest bardzo potrzebne, zarówno planecie jak i nam samym.

Kosmetyki naturalne dla całej rodziny

Prawdą jest, że każdy rodzaj skóry wymaga innej pielęgnacji, jednakże wybierając kosmetyki dla całej rodziny, miejmy na uwadze dobro wspólne, naszych bliskich. Gdzieś utarło się przekonanie, że kosmetyki naturalne muszą być drogie. To absolutny mit, który należy obalić. Na rynku dostępnych jest cała masa produktów naturalnych, warto sprawdzać skład każdego z nich, aby wybierać mądrze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kosmetyków naturalnych dla całej rodziny w SANVITAL. Bogaty wybór kosmetyków naturalnych na każdą kieszeń to nasza domena.

Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium