• Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 300 zł

Suplementy diety na stawy - co polecamy?

0
Suplementy diety na stawy

Stawy to złożona konstrukcja i ruchome połączenie kości, dzięki którym możemy się poruszać. O stawy trzeba odpowiednio dbać praktycznie od początku życia. Dieta bogata w wapń, ćwiczenia, zdrowa sylwetka – te aspekty pomagają zachować zdrowe stawy. Zaś dodatkowe obciążanie stawów spowodowane pracą fizyczną, dźwiganiem, sportem zawodowym czy nadwagą może doprowadzić do stanów zapalnych, zwyrodnień i bólu. Z biegiem czasu niestety kości i stawy osłabiają się i ubywa kolagenu, który jest kluczowy do ich funkcjonowania.

Często również nie jesteśmy w stanie zaspokoić stu procent zapotrzebowania na inne witaminy i minerały, dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację i dostarczyć organizmowi brakujących elementów.

Wpływ kolagenu na stawy

Kolagen to białko naturalnie występujące w organizmie człowieka. Niestety z biegiem czasu produkcja kolagenu spowalnia i zaczyna brakować go w organizmie, a to wiąże się z chorobami kostno-stawowymi. Po 50 roku życia zwyrodnienia stawów są niestety powszechnym zjawiskiem. Dlatego też pojawił się pomysł, by kolagen dostarczyć do organizmu człowieka z zewnątrz w formie suplementów. Badania potwierdziły ten pomysł i dzisiaj wielu sportowców zawodowych przyjmuje suplementy z kolagenem, podobnie jak i osoby starsze. Badania dowiodły, że pacjenci ze zwyrodnieniem stawów po 3 miesiącach stosowania suplementów kolagenowych odczuwali mniejszy ból i lepiej oceniali kondycję stawów.

Polecane produkty:

Suplementy diety na stawy
Dlatego też polecamy wszelkie suplementy zawierające kolagen, które wspomogą regenerację stawów. Jednym z chętniej wybieranych przez naszych klientów jest Pharmowit – naturalny kolagen z dzikiego dorsza. Produkt ten oprócz hudrolizowanego kolagenu morskiego zawiera witaminę C, która wspomaga naturalną produkcję kolagenu przez organizm.

Wapń, magnez i witaminy – klucz do zdrowych stawów

Oprócz kolagenu na kondycję stawów wpływ ma wiele innych czynników. Wśród nich można wymienić oczywiście wapń, czyli budulec kości, który podaje się przede wszystkim dzieciom w fazie wzrostu, ale nie należy zapominać o nim również po dojrzewaniu. Kolejnymi ważnymi składnikami są magnez, witamina B6, D3, kwas hialuronowy, glukozamina czy mangan – wszystkie te elementy są ważnymi składnikami diety, które pomagają w regeneracji stawów. Dlatego też proponujemy gotowe suplementy zawierające ważne składniki, które pokrywają dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały wspomagające kondycję stawów.

Pharmovit Stawy Chrząstki Mięśnie to suplement diety, który wspomaga sprawność układu ruchu. W jego skład wchodzą wspomniane wyżej: glukozamina – niezbędny składnik substancji międzykomórkowej chrząstki i mazi stawowej, witamina C, witamina D, witamina K, witamina B czy kurkuma – pomaga zachować elastyczność stawów. Jest to produkt przeznaczony do spożycia i ogólnej pomocy stawom i kościom.

W przypadku bólu miejscowego lub zwichnięć polecamy żele i maści, na przykład żel z liści laurowych na bóle mięśniowo-stawowe Farm-Vix, który wspomaga regenerację stawów i przynosi miejscowe ukojenie.

Sanvital – poznaj ofertę suplementów na stawy

W naszej ofercie polecamy zarówno suplementy diety, które dostarczą dzienne zapotrzebowanie na najważniejsze witaminy i aminokwasy oraz uzupełnią kolagen w organizmie, ale także maści i balsamy, które działają idealnie miejscowo – na kolana i inne stawy przy bólach, zwyrodnieniu lub zwichnięciu. Przyjmowanie gotowych suplementów na stawy to bardzo dobry pomysł, bo ich skład jest bogaty. Nie jesteśmy w stanie z diety zapewnić organizmowi wszystkich dostępnych witamin, w tym witaminy K, D, B12 i innych ważnych składników.

Zaś przy miejscowym bólu dobrym pomysłem jest Remedium Artrolam – maść do masażu na stawy i kręgosłup czy Ivo Medica Balsam regenerujący do masażu na stawy czy maść z omułka zielonowargowego Farm-Vix, która świetnie sprawdzi się na ból kolan i stawów. Oprócz odpowiedniej suplementacji zachęcamy do włączenia do swojego życia nieco aktywności fizycznej – spacerów i gimnastyki, która szczególnie przy przyjmowaniu suplementów kolagenowych i witaminowych znacznie wspomoże i przyspieszy regenerację stawów.

Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium