• Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 300 zł

Kwas askorbinowy –pogromca wolnych rodników !

0
Kwas askorbinowy –pogromca wolnych rodników !

Wolne rodniki i ich szkodliwe działanie na nasz organizm?! Zastanawiasz się o co w tym wszystkim chodzi? Postaramy się przybliżyć ten temat. W reklamach w telewizji, napotykasz te terminy, z informacją, że dany produkt "działa przeciwrodnikowo", a co to tak naprawdę znaczy?!

Kwas askorbinowy – czy to witamina C?

Witamina C stanowi grupę związków o biologicznej aktywności analogicznej do kwasu L(+)-askorbinowego. 

 

Witaminę C można spotkać pod różną postacią zarówno w produktach spożywczych, jak i np. kosmetycznych czy farmaceutycznych.  Niezależnie od stosowanej formy, każda witamina C jest silnym antyoksydantem.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to grupa niesparowanych elektronów, które poszukują uzupełniania. Czasem nam się przydają, chociażby w walce z drobnoustrojami. A więc dlaczego chcemy się pozbyć ?

 

Jak witamina C zwalcza wolne rodniki? Działanie antyoksydacyjne

Zanieczyszczone powietrze, długotrwały stres i napięcie, używki oraz fast food to tylko niektóre czynniki wpływające na zaburzenie naturalnego środowiska, w którym organizm radzi sobie samodzielnie z większością wyzwań pod tytułem: choroby, drobnoustroje itp. Dochodzi do utraty równowagi i wówczas potrzebna jest pomoc z zewnątrz, gdyż wolne rodniki, poza niszczeniem drobnoustrojów, zaczynają również atakować zdrowe komórki.

Wolne rodniki wchodzą w reakcje z: białkami, lipidami, DNA i RNA, prowadząc do pojawienia się choroby Parkinsona, Alzheimera czy nowotworów.

 

Dlatego tak ważne jest ich wychwytywanie poprzez wsparcie w postaci antyoksydantów, zwanych również przeciwutleniaczami. 

Skąd brać kwas askorbinowy?

W dużej ilości występuje on w produktach pochodzenia roślinnego: owocach cytrusowych, porzeczkach, winogronie, truskawkach, aronii, dzikiej róży, pomidorach, papryce, kalafiorze, kapuście, natce pietruszki.

W naszej ofercie znajdziecie kwas askorbinowy z dzikiej róży, CZDA marki Stanlab, acerolę oraz wiele syntetycznych form.

Co daje witamina C?

Podczas chorób, również tych przewlekłych, zaobserwowano wzrost zapotrzebowania organizmu na podaż witaminy C. Dzięki dostarczaniu jej z zewnątrz, dochodzi do poprawy naturalnych systemów obronnych organizmu, jak neutralizacja reaktywnych form tlenu, działanie immunostymulujące, zwiększenie podaży cytokin, wzmożenie działania bakteriobójczego, ochrona błon komórkowych różnego typu tkanek.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium