• Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 300 zł

Kwas askorbinowy –pogromca wolnych rodników !

0
Kwas askorbinowy –pogromca wolnych rodników !

Wolne rodniki i ich szkodliwe działanie na nasz organizm?! Zastanawiasz się o co w tym wszystkim chodzi? Postaramy się przybliżyć ten temat. W reklamach w telewizji, napotykasz te terminy, z informacją, że dany produkt "działa przeciwrodnikowo", a co to tak naprawdę znaczy?!

Kwas askorbinowy – czy to witamina C?

Witamina C stanowi grupę związków o biologicznej aktywności analogicznej do kwasu L(+)-askorbinowego. 

 

Witaminę C można spotkać pod różną postacią zarówno w produktach spożywczych, jak i np. kosmetycznych czy farmaceutycznych.  Niezależnie od stosowanej formy, każda witamina C jest silnym antyoksydantem.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to grupa niesparowanych elektronów, które poszukują uzupełniania. Czasem nam się przydają, chociażby w walce z drobnoustrojami. A więc dlaczego chcemy się pozbyć ?

 

Jak witamina C zwalcza wolne rodniki? Działanie antyoksydacyjne

Zanieczyszczone powietrze, długotrwały stres i napięcie, używki oraz fast food to tylko niektóre czynniki wpływające na zaburzenie naturalnego środowiska, w którym organizm radzi sobie samodzielnie z większością wyzwań pod tytułem: choroby, drobnoustroje itp. Dochodzi do utraty równowagi i wówczas potrzebna jest pomoc z zewnątrz, gdyż wolne rodniki, poza niszczeniem drobnoustrojów, zaczynają również atakować zdrowe komórki.

Wolne rodniki wchodzą w reakcje z: białkami, lipidami, DNA i RNA, prowadząc do pojawienia się choroby Parkinsona, Alzheimera czy nowotworów.

 

Dlatego tak ważne jest ich wychwytywanie poprzez wsparcie w postaci antyoksydantów, zwanych również przeciwutleniaczami. 

Skąd brać kwas askorbinowy?

W dużej ilości występuje on w produktach pochodzenia roślinnego: owocach cytrusowych, porzeczkach, winogronie, truskawkach, aronii, dzikiej róży, pomidorach, papryce, kalafiorze, kapuście, natce pietruszki.

W naszej ofercie znajdziecie kwas askorbinowy z dzikiej róży, CZDA marki Stanlab, acerolę oraz wiele syntetycznych form.

Co daje witamina C?

Podczas chorób, również tych przewlekłych, zaobserwowano wzrost zapotrzebowania organizmu na podaż witaminy C. Dzięki dostarczaniu jej z zewnątrz, dochodzi do poprawy naturalnych systemów obronnych organizmu, jak neutralizacja reaktywnych form tlenu, działanie immunostymulujące, zwiększenie podaży cytokin, wzmożenie działania bakteriobójczego, ochrona błon komórkowych różnego typu tkanek.

 

Zobacz również:

Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium